Obserwatorzy

piątek, 4 stycznia 2013

Dziwne rzeczy...


Witam :) Przeglądając modowe strony spostrzegłam wiele "dziwnych" ubrań, dodatków itp., niektórymi z nich chcę się z Wami podzielić :) 
Domy mody zazwyczaj zachwycają swoimi kolekcjami, pragniemy posiadać ubrania z wybiegów, jednym słowem dążymy za trendami, ale czy na prawdę te wszystkie oferowane nam rzeczy tak na prawdę są praktyczne? ładne? i eleganckie?
Projektanci pozwalają sobie na wiele, mają wyobraźnie, ale przesada jest nie mile widziana w dziedzinie mody, choć znamy kilka światowych gwiazd, które się tym nie przejmują i z chęcią kupują te "dziwactwa", np. Lady Gaga, to świetny przykład. :) 

Przechodząc do sedna sprawy...

Dom mody Chanel słynie raczej ze stonowanych projektów, ale tym razem pokazał trochę szaleństwa.
"Chanelka" jest jedną z najpopularniejszych torebek na świecie. W najnowszej kolekcji Chanel charaktery styczny, pikowany materiał umieszczony jest na wielkim kole, przypominającym hula-hop.
Myśląc racjonalnie zastanawiamy się po co komu taka torebka :)

Chcąc się obrócić do kogoś, możemy taką wielką torebką np. kogoś uderzyć, coś zrzucić, a jej wielkie ucha są raczej nie praktyczne.  


Pokaz Chanel

Każdy choć raz w życiu miał pokryte puszystym pluszem kapcie, teraz przeszło to na szpilki.

Podczas Tygodnia Mody w Berlinie Phoebe Philo i Celine zaprezentowały puchate szpilki. Jest to nowość chyba dla każdej kobiety, nie wszystkie z nas włożyłyby takie oto buty, optycznie powiększają stopę, gdyby złapał nas deszcz na mieście, myślę że widok tych zmoczonych szpilek nie byłby efektowny. Ale nie powiem, wyglądają na milusie :) 

Phoebe Philo for Celine

Phoebe Philo for Celine

Wyobraźnia Philipa Treacy'ego nie ma granic. 


Phlip Treacy to jeden z najsłynniejszych twórców kapeluszy, w które zaopatrują się gwiazdy i członkowie             brytyjskiej rodziny królewskiej. 

Bynajmniej w Polsce wychodząc na ulicę w tym oto kapeluszu bylibyśmy z góry osądzeni za dziwaków, a może nawet jeszcze gorzej. 
Myślę, że w tym modelu kapelusza, mielibyśmy ograniczone pole widzenia :) 


Philip Treacy wiosna 2013


Choć mnie takie rzeczy nie przekonują , bo stawiam przede wszystkim na wygodę i klasykę, to podziwiam wszystkich projektantów za wielką wyobraźnie i odwagę :)
Co sądzicie o tych rzeczach, zakupiłybyście? :) Jak oceniacie ich praktyczność? 


Zapraszam też na tę stronę : http://blogroku.pl/2012/kategorie/navitia,1vb,blog.html jest to konkurs na Bloga Roku, w którym biorę konkurs :) Proszę o odwiedziny tej strony.
                                                                                                                                       Pozdrawiam :)

6 komentarzy:

 1. Najdziwniejszy dla mnie w roku 2012 był płaszcz-kołdra by MMM dla H&Mu.

  OdpowiedzUsuń
 2. Nie ubrałabym żadnej z tych rzeczy, wyobraźnie to może mają, ale głęboko gdzieś mają praktyczność a wydaje mi się, ze to najważniejsze ...
  Pozdrawiam :)

  OdpowiedzUsuń
 3. Podoba mi się ostatnie zdjęcie:-)

  OdpowiedzUsuń
 4. Obserwuję ;)
  Torba Chanel jest straszna hahah :)

  OdpowiedzUsuń